AD1755

Willem noordyk, bij lage vuursche

Beschrijving:Een vroeg werk van de Gooise schilder Willem Noordyk, met een duinlandschap bij Lage Vuursche. Olieverf op doek, 38 x 64 cm in een mooie mat zwarte lijst. Gesigneerd l.o. En verso, restanten van een label met de titel. Willem Noordijk werd op 6 mei 1887 te Schiedam geboren. Op zeer jeugdige leeftijd deed zijn liefde voor de natuur hem het pallet ter hand nemen, om wat hij onder zijn bereik meende, uit te beelden. Hierbij bemerkte hij al snel zijn tekortkomingen bij gebrek aan een goede leiding. Vervolgens bezocht hij geruime tijd de Academie voor Beeldende Kunst in Den Haag van 1914 tot 1917, onder leiding van Frits Jansen. Tussentijds verwierf hij nog de tekenakte M.O. In die periode kreeg hij ook raadgevingen van Herman Johannes van der Weele , Frans Pieter ter Meulen. En van Willem Hamel. In het voorjaar van 1914 viel hem de Koninklijke Subsidie voor jeugdige kunstschilders ten deel, die hij tot 1917 behield. In zijn jonge jaren ,maakte hij uitstekende werken van boerenmensen en figuren, zoals Volendamse en Huizer vissers. Geïnspireerd door de natuur besloot hij zich te vestigen op het platteland tussen Laren en Eemnes. In deze omgeving schilderde hij zijn mooiste landschappen en poldergezichten. Vanuit zijn studio had Noordijk het vrije uitzicht over de vlakke polderweiden tot aan de Eemnesserdijk. Ook schilderde hij veelvuldig het “duinlandschap” rondom Blaricum en Lage Vuursche. Naast zijn landschappen uit zijn directe omgeving schilderde hij ook vee en portretten (vooral van vissers) . Hij maakte ook studiereizen naar Spanje, Frankrijk, Engeland en Italië. In 1920 had hij een expositie bij Kunsthandel J.J. Biesing te Den haag, waar hij 53 werken tentoonstelde, waaronder een zelfportret. Willem Noordijk schilderde, tekende en etste in de impressionistische trant. Hij was lid van de kunstenaarsvereniging “St. Lucas” te Amsterdam.

Minimale prijs: €1450
Geplaatst op:03-04-06 om 07:04:46
Verloopt op:01-05-06 om 07:05:46
Bekeken: 2376

www.VeilingWebsite.nl
Website statistieken