Froukje Wartena, oud Larens interie

Froukje Wartena, oud Larens interieKlik op de afbeelding om de grote versie te bekijken

Beschrijving:Een oud Larens interieur door de Friese schilderes, Froukje Wartena. Olieverf op paneel, 36 x 42 cm in een barokke lijst.

Froukje Wartena werd op 28 juli 1855 in Akkrum, Friesland geboren. Zij overleed op 14 april 1933 in Laren (NH). Zij woonde en werkte o.a. in Amsterdam, Blaricum (1894), Rolde en tot 1900 in Den Haag, Utrecht 1901. Laren tot 1915, Bergen tot 1920, Den Haag tot 1925, Harderwijk tot 1927 en tot aan haar overlijden in Laren.

Froukje Wartena werkte ook veelvuldig in het buitenland. Zij maakte studiereizen naar Brugge en naar Normandie en Bretagne in Frankrijk. Zij kreeg haar eerste lessen van J. H. Egenberger, waarna zij haar studie vervolgde aan de Rijksnormaalschool te Amsterdam, o.l.v. J. R. de Kruijff en G. storm. Aan de Rijks Academie volgde zij in 1888-1889 ook de avondcursus o.l.v. F. G. W. Oldevelt.

Zij schilderde, tekende, etste landschappen, stadsgezichten, dorpsgezichten, interieurstukken, buitenwijken aan rivieren, huizen, weiden, duin- en sneeuwgezichten. Zij maakte bijzonder knap werk. Haar werk werd o.a. getoond op tentoonstellingen in Rotterdam (1894), Arnhem (1901) en Amsterdam en Leeuwarden (1903).

Prijs: 875

Geplaatst op:22-10-05 om 21:10:33
Verloopt op:19-11-05 om 20:11:33

Bekeken: 4018