Frans Ruwel, winters boslandschap

Frans Ruwel, winters boslandschapKlik op de afbeelding om de grote versie te bekijken

Beschrijving:Een winters boslandschap door de impressionist Frans Ruwel (1912-1987). Olieverf op doek, 40 x 55 cm. Monogram RF links onder. Herkomst; buren van de kunstenaar te De Bilt.

Franciscus Lodewijk Ruwel werd op 19 augustus 1912 in Amsterdam geboren. Hij overleed op 30 juni 1987 in De Bilt. Frans Ruwel schilderde landschappen en stadsgezichten in een eigen impressionistische stijl. Ruwel was een leerling van Henk Bellaart.

Na een technische opleiding volgde Ruwel een opleiding tot tekenleraar aan het Rijksmuseum te Amsterdam. Aansluitend kreeg hij aan de academie Artibus lessen van Henk Bellaard. Samen maakten zij vele buitenstudies en schilderden zij op het atelier stillevens. Dit resulteerde in een jarenlange hechte vriendschap met Henk Bellaard. Na een loopbaan als tekenleraar ging Frans Ruwel ten gevolge van een ongeval met vervroegd pensioen. Vanaf dat moment wijdde hij zich volledig aan de teken- en schilder kunst. Zijn onderwerpen vond hij zowel in het binnen- als in het buitenland.

De gemeente Woerden organiseerde in 1977 in het Gemeentemuseum een expositie van het werk van Frans Ruwel, tezamen met dat van A.H. van der Woude en K. Kranenburg.

Prijs: 450

Geplaatst op:07-11-05 om 20:11:44
Verloopt op:05-12-05 om 20:12:44

Bekeken: 2609