Hc kranenburg, scheepshelling en wi

Hc kranenburg, scheepshelling en wiKlik op de afbeelding om de grote versie te bekijken

Beschrijving:Twee schilderijen van Hendrik Cornelis Kranenburg
(1917-1997). Olieverf op doek en voluit gesigneerd en in
nette lijsten.

Gezicht op een scheepshelling, 50 x 70 cm

Winters stadsgezicht, 50 x 60 cm

Hendrik Cornelis Kranenburg werd in 1917 in Amsterdam
geboren. Hij overleed in 1997 in Bergen op Zoom. Kranenburg
woonde en werkte o.a. in Amsterdam, Laren (1943) en sinds
1962 in Bergen op Zoom. Hij was en leerling van de Rijks
Akademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam o.l.v. H.J.
Jurres en W.H. van den Berg. Hendrik Kranenburg schilderde,
aquarelleerde, tekende (ook met pen), etste en
lithografeerde stadsgezichten, landschappen en portretten.
Daarnaast maakte hij wandschilderingen, speelde hij
uitstekend piano en was hij een begenadigd beeldhouwer.

Toch is hij het meest bekend geraakt met zijn olieverf
schilderijen. Hij schilderde in een vlotte
impressionistische stijl in de trant van de Haagse School.
Zijn rijke kleuren pallet was zeer uitgesproken en de verf
werd met vlotte penseelstreken direct op het doek
aangebracht. Zijn landschappen tonen weidse luchten met
krachtige wolken partijen .

prijs per stuk

Prijs: 675

Geplaatst op:04-12-05 om 13:12:07
Verloopt op:01-01-06 om 13:01:07

Bekeken: 3261