Marinus zwart, zeegezicht met logge

Marinus zwart, zeegezicht met loggeKlik op de afbeelding om de grote versie te bekijken

Beschrijving:- zeegezicht met de Vlaardinger logger VL 4
- olieverf op doek, 50 x 90,5 cm
- gesigneerd M Zwart, l.o.
- Euro 1750,-

Marinus Zwart werd in 1882 in Amsterdam geboren. Hier woonde
en werkte hij tot 1910. Later woonde en werkte hij eveneens
een langere periode in Domburg ( tot 1919), Laren,
Hilversum, Blaricum en Loosdrecht. Marinus Zwart overleed in
1970 in Hilversum.

In de periode dat hij in Domburg woonde en werkte raakte hij
nauw bevriend met de daar verblijvende schilders Jan Toorop
en Piet Mondriaan. Hoewel zij elkaar over en weer beïnvloed
hebben was er van een gezamenlijk streven naar een
gemeenschappelijke stijl geen sprake. Ieder volgde zijn
individuele persoonlijkheid. Wel zochten zij allen hun
inspiratie in het Zeeuwse licht, in de duinen, de bossen en
in de karakteristieke Zeeuwse bevolking.

Op een oude foto uit 1915 staat de kunstenaarskolonie te
poseren voor het tentoonstellingsgebouwtje naast de villa
Marezate. Op de foto staan o.a. Jan Toorop, Hart Nibbrig,
Jan Heyse, Charley Toorop en Marinus Zwart.

Zwart was een knap landschapschilder. Hij schilderde in een
lichte, zonnige kleurstelling. In de periode dat hij in ’t
Gooi woonde en werkte, schilderde hij vooral landschappen en
plasgezichten

Prijs: €1750

Geplaatst op:30-12-05 om 09:12:47
Verloopt op:27-01-06 om 09:01:47

Bekeken: 2470