Dr j.g.m. delfgaauw, zomeravond in

Dr j.g.m. delfgaauw, zomeravond in Klik op de afbeelding om de grote versie te bekijken

Beschrijving:Dr J. G. M. Delfgaauw (1915-1982)

- Noorwegen, een zomeravond aan het Mijosameer
- olieverf op doek, 40 x 60 cm
- titel op spanraam
- voluit gesigneerd l.o en gedateerd 1969
- herkomst; Pasage Kunsthandel Den Haag

Dr Johannes Gobertus Marie Delfgaauw werd in 1915 in Rijswijk geboren. Hij overleed in 1982 in Den Haag. Dr J. G. M. Delfgaauw was een leerling van zijn vader de bekende landschap schilder Gerard Johannes Delfgaauw (1882-1947). Hij schilderde tekende en aquarelleerde aanvankelijk landschappen in de impressionistische stijl van zijn vader. In de loop der tijd ontwikkelde hij een geheel eigen stijl, via het expressionisme naar het abstracte.

Dr Delfgaauw was eveneens een actieve wetenschapper met een brede interesse. Van zijn hand verschenen verschillende boeken met sociaal economische en wijsgerige studies, een boek over de Nederlandse volkshuishouding tussen de twee wereldoorlogen en in de 50er jaren een interessante visie op de toekomst van de mensheid.

Hij was lid van de Nederlandse Kunstkring en van de Algemeen Katholieke Kunstenaarsbond Kring Den Haag.

Prijs: 775

Geplaatst op:14-08-06 om 18:08:16
Verloopt op:11-09-06 om 18:09:16

Bekeken: 2653