Meppel, gezicht op de molen

Meppel, gezicht op de molenKlik op de afbeelding om de grote versie te bekijken

Beschrijving:Een gezicht op de molen, gezien vanaf de Kaap te Meppel, door Johannus Nicolaas junior. Olieevrf op doek, 35 x 45 cm in een stijlvolle nieuwe lijst. Recent porfessioneel gereinigd. Voluit gesigneerd en gedateerd 1927.

Johannnus Nicolaas werd in 1885 in Amsterdam geboren. Hij overleed in 1943 in Eindhoven. Gedurende een periode van 4 jaar genoot hij onderwijs aan de Rijks school voor Kunstnijverheid te Amsterdam. In de avonduren volgde hij lessen bij professor Dake. Na zijn studie trok hij door Europa en Indie. Hij bezocht ItaliŽ en exposeerde in Parijs.

In Soerabaja richtte hij in 1925 een schilderschool en een kunstenaarsvereniging op. Nicolaas schilderde, tekende en etste stillevens, portretten en landschappen, waaronder veel Indisch werk, in een gematigde impressionistische stijl. In Nederland woonde en werkte hij in diverse plaatsen, waaronder in Meppel. In 1934 vertrok hij van Meppel naar Eindhoven.

Nicolaas was lid van Arti et Amecitia te Amsterdam. De schilder is in de Scheen en het boek Schilders van Drenthe van Roel Sanders, goed beschreven.

Prijs: Ä675

Geplaatst op:10-07-05 om 12:07:03
Verloopt op:07-08-05 om 12:08:03

Bekeken: 3081

Bod in Ä: