Wim Bos rotterdamse haven

Wim Bos rotterdamse havenKlik op de afbeelding om de grote versie te bekijken

Beschrijving:Wim Bos (1906-1974)
- havengezicht Rotterdam
- olieverf op doek, 60 x 100cm
- voluit gesigneerd Wim Bos
- euro 1450,-
Willem Bos werd in 1906 in Rotterdam geboren. Hier overleed hij ook in 1974 na een vruchtbaar kunstenaarsbestaan. Hij woonde en werkte o.a. in Rotterdam, Brussel, Antwerpen en Parijs. In 1924 keerde hij weer terug in Rotterdam.

Wim Bos vormde zich zelf. In Rotterdam werd hij niet alleen door de laad- en losactiviteiten in de havens en door het scheepvaartverkeer geļnspireerd. Ook het werk van bekende Rotterdamse schilders als Van Mastenbroek, Evert Moll en Marinus Drulman stimuleerde hem om de havenactiviteiten veelvuldig tot onderwerp te kiezen. Hij ontwikkelde hierbij een eigen impressionistische stijl, die dicht tegen die van Marinus de Jongere aanlag. Hij schilderde, tekende en aquarelleerde naast havengezichten ook plasgezichten. Zijn havengezichten ademen die typische sfeer van de vooroorlogse haven, met kolenstook, gillende stoomfluiten en piepende en krakende kranen en laadbomen,

Prijs: €1450

Geplaatst op:09-09-05 om 17:09:43
Verloopt op:07-10-05 om 17:10:43

Bekeken: 5474

700Emailen naar PeterLongueville10-08-08 om 15:08:50
500Emailen naar oekjvt29-10-05 om 10:10:27
In totaal is er 2 keer geboden op deze advertentie.