HC kranenburg, gezicht op een dorps

HC kranenburg, gezicht op een dorpsKlik op de afbeelding om de grote versie te bekijken

Beschrijving:dorpsgezicht
Euro 600,-
Olieverf op doek, 50 x 60 cm, in een nieuwe lijst.

voluit gesigneerd

Hedrik Cornelis Kranenburg werd in 1917 in Amsterdam geboren. Hij overleed in 1997 in Bergen op Zoom. Kranenburg woonde en werkte o.a. in Amsterdam, Laren (1943) en sinds 1962 in Bergen op Zoom. Hij was en leerling van de Rijks Akademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam o.l.v. H.J. Jurres en W.H. van den Berg. Hendrik Kranenburg schilderde, aquarelleerde, tekende (ook met pen), etste en lithografeerde stadsgezichten, landschappen en portretten. Daarnaast maakte hij wandschilderingen, speelde hij uitstekend piano en was hij een begenadigd beeldhouwer.

Toch is hij het meest bekend geraakt met zijn olieverf schilderijen. Hij schilderde in een vlotte impressionistische stijl in de trant van de Haagse School. Zijn rijke kleuren pallet was zeer uitgesproken en de verf werd met vlotte penseelstreken direct op het doek aangebracht. Zijn landschappen tonen weidse luchten met krachtige wolken partijen .

Prijs: 600

Geplaatst op:17-09-05 om 19:09:48
Verloopt op:15-10-05 om 19:10:48

Bekeken: 3706